XII TROFEU INTER. DE JUDO CIUTAT DE MANRESA

on .

El passat dissabte dia 3 es va celebrar al Pavelló Municipal “El Pujolet” de Manresa, la 12 edició del Trofeu Internacional de Judo Ciutat de Manresa organitzat pel Gimnàs Esport-7 amb la col·laboració de l’Ajuntament de Manresa i que en aquesta edició ha estat reservada a les categories Infantil (Sub-15) i Aleví (Sub-13) tan masculí com femení.

Seguiu llegint i trobareu tots els resultats i una amplia galeria de fotos.

 

La competició  es va desenvolupar en sessions de matí i tarda amb un ple tan  a la graderia com en la zona de competició, on hi van participar 260 judokes d’Andorra, La Rioja, Aragó, Valencia i Catalunya.

 

La competició va tenir un excel·lent nivell en totes les categories de pes.

 

Destacar també la molt bona actuació dels esportistes de casa nostra, base del Judo bagenc i moianès, on una majoria d’ells i concretament els alevins ja passaran a competir aquesta propera temporada en la categoria infantil

 

 

 

Els resultats van ser els següents :

 

 

 

CATEGORIA ALEVÍ MASCULÍ

 

 

 

 

CATG. -28 KG.

     

CATG. -31 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

ALEX LLAMAS

ESPORT-7

 

1R

VERDEMI CABARROTAS

GIRONA JUDO

2N

JOEL ESTEVE

J. VILAFRANCA

 

2N

PEDRO LORENTE

J. ALZIRA VALENCIA

3R

ALEIX BELL

ESPORT-7

 

3R

POL VARGAS

J. SENTMENAT

3R

MARC ROMERO

C.N. TERRASSA

 

3R

SERGI BASORA

C.N. TERRASSA

GERARD RODRIGUEZ

LA LLAGOSTA

 

IZAN MORENO

ESPORT-7

ERIC CAÑADAS

J. BADIA

 

MARC RUBIO

J. ORDINO ANDORRA

             
 

CATG. -34 KG.

     

CATG. -37 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

OSCAR RIVERA

SAMURAI LOGROÑO

 

1R

DANIEL CUEVAS

J. ALZIRA VALENCIA

2N

POL  CABAN

STA ISABEL

 

2N

ALEX PRADA

ESPORT-7

3R

MARIO URBANO

BUSHIDO

 

3R

MARIO PUJLIDO

C.N. TERRASSA

3R

ADRIÀ MARIN

JUDO MOIÀ

 

3R

JAN PERAU

ESPORT-7

ANIOL GUINÓ

GIRONA JUDO

 

RAJAN COMELLAS

JUDO MOIÀ

JORDI BENITO

ESPORT-7

 

ADRIÀ JORBA

ESPORT-7

             
 

CATG. -40 KG.

     

CATG. -44 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

LLUIS GUARDIA

GEIEG

 

1R

BRU GUARDIA

GEIEG

2N

ALEX HIDALGO

MARISTES S.J

 

2N

GENIS GERMAN

GIRONA JUDO

3R

ERIC PALMA

C.N.TERRASSA

 

3R

GERARD GUERRERO

GIRONA JUDO

3R

IKER FERNANDEZ

LA LLAGOSTA

 

3R

ALEJANDRO PLA

STA ISABEL

MAXIM SCHIELE

J. ORDINO ANDORRA

 

FRAN PINEDA

BUSHIDO

ALEIX TRISTAN

JUDO BADIA

 

JORDI ALVAREZ

JUDO MOIÀ

             
 

CATG. -48 KG.

     

CATG. -52 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

POL AGULLÓ

JUDO BLANES

 

1R

FARIS CHAOUINE

JUDO CONDAL

2N

SAMUEL GARCIA

LA LLAGOSTA

 

2N

EDUARD REINA

JUDO BLANES

3R

FELIPE SOTELO

GIRONA JUDO

 

3R

IXENT PALOMERO

ESPORT-7

3R

VICTOR BADIA

STA ISABEL

 

3R

CAI CASTANY

ESPORT-7

TRISTAN GONZALEZ

JUDO CONDAL

 

TORNIKE LIPARTELIANI

BUSHIDO

 

 

 

POL FERRER

GIRONA JUDO

             
 

CATG. -57 KG.

     

CATG. MES 57 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

ADAM VERNIERS

J. ORDINO ANDORRA

 

1R

OSCAR PAJARES

SAMURAI LOGROÑO

2N

MIQUEL FERIA

LA LLAGOSTA

 

2N

MIQUEL MUÑOZ

J. SENTMENAT

       

3R

ESTEVE GAONA

ESPORT-7

       

3R

ADAM VERNIERS

J. ORDINO ANDORRA

       

MIQUEL FERIA

LA LLAGOSTA

       

ARNAU MOYA

J. BADIA

             

 

CATEGORIA ALEVÍ FEMENÍ

 

 

 

 

CATG. -30 KG.

     

CATG. -34 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

NADIA ZAMBUDIO

SAKURA REUS

 

1R

FIONA POU

J. ORDINO ANDORA

2N

ARIADNA ALVAREZ

JUDO SANTPEDOR

 

2N

AINA BAGET

SAKURA REUS

       

3R

LAIA RIBAS

C.N. TERRASSA

       

3R

KAULINA KUDZAEVA

JUDO TAO

             
 

CATG. -38 KG.

     

CATG. -42 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

NAROA FALLAS

JUDO BLANES

 

1R

ZAIRA SERRANO

JUDO HOSPITALET

2N

INGRID CANAL

ESPORT-7

 

2N

VERA BLANCO

C.N. TERRASSA

3R

NADIA AZÑON

J. SENTMENAT

 

3R

AINA SASTRE

JUDO SANTPEDOR

3R

NORA GILA

JUDO TAO

 

3R

MAELIS ARANEGA

JUDO MOIÀ

             
 

CATG. -47 KG.

     

CATG. -52 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

MARINA PERALTA

DOJO LLEIDA

 

1R

BRUNA ROJO

JUDO SANTPEDOR

2N

ARIADNA ARCE

JUDO SANTPEDOR

 

2N

MARTINA CALL

JUDO SANTPEDOR

3R

ANNA FERRER

DOJO LLEIDA

 

3R

LUCA DE PALMA

ESPORT-T

3R

JULIA MAESTRE

SAKURA REUS

       

IRENE ARAMILLO

J. SENTMENAT

       
             
 

CATG. MES 52 KG.

         

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

       

1R

JULIA VAZQUEZ

BUSHIDO

       

2N

BERTA LLOBET

JUDO BADIA

       

3R

ADA LUJAN

GIRONA JUDO

       

3R

STELLA BOURKINA

JITA KYOEI

       

 

 

 

 

 

CATEGORIA IFANTIL MASCULÍ

 

 

CATG. -38 KG.

     

CATG. -42 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

AHMED MSSHAL

JUDO MOIÀ

 

1R

ORIOL MANTAS

JUDO BARBERA

2N

JOEL IBAÑEZ

J. HELIOS ZARAGOZA

 

2N

SAMUEL ARANCIBIA

J. VILANOVA I GELTRU

3R

DENIS VAN GASTEL

TOT JUDO

 

3R

PEDRO ALDA

SAMURAI LOGROÑO

3R

NIL POU

J. ORDINO ANDORRA

 

3R

MARC MARTIN

BUSHIDO

MIQUEL PEÑA

JUDO SANTPEDOR

 

PAU RAFAEL

J. ORDINO ANDORRA

JAIME GARCIA

J. HELIOS ZARAGOZA

 

ORIOL VILLUENDAS

JUDO CONDAL

             
 

 

CATG. -46 KG.

     

 

CATG. -50 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

DANIIL OGANESHYIAN

TOT JUDO

 

1R

MARC BECHDEJU

GIRONA JUDO

2N

ISNMAEL TALLIS

DOJO LLEIDA

 

2N

JOEL RAMIREZ

JUDO PINEDA

3R

POL VAZQUEZ

JUDO MOIÀ

 

3R

JULIO FERNANDEZ

JUDO PRIORAT

3R

MARTÍ RUBIO

J. ORDINO ANDORRA

 

3R

ALEIX BATCHELLI

GIRONA JUDO

JAN TROTA

GEIEG

 

JUAN RAJ

JUDO TAO

EDUARD CAMPRODON

JUDO CONDAL

 

ADRIÀ BADIA

STA. ISABEL

             
 

CATG. -55 KG.

     

CATG. -60 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

MIQUEL HERNANDEZ

GIRONA JUDO

 

1R

DAVID PERALTA

DOJO LLEIDA

2N

ALEX HERRERO

BUSHIDO

 

2N

GERARD GAMIZ

BUSHIDO

3R

ADRIÀ CARCENAS

LA SALLE HORTA

 

3R

JAVIER MARTINEZ

J. SENTMENAT

3R

JOSEP HERNANDEZ

GIRONA JUDO

 

3R

ORIAC ROJO

JUDO SANTPEDOR

JAVIER MARQUEZ

RIOJA RIU   LOGROÑO

 

MARIO UBEDA

JUDO BADIA

MANEL EZQUERRA

J. HELIOS ZARAGOZA

 

ALEJANDRO PAJARES

SAMURAI LOGROÑO

             
 

CATG. MES 60 KG.

         

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

       

1R

KAISAN MOLINA

LA LLAGOSTA

       

2N

POL MIRANDA

JUDO MOIÀ

       

3R

KINDI BA

GIRONA JUDO

       

3R

UMESH LLORENTE

J. VILANOVA I GELTRU

       

MARCO VUJOSEVICH

NIPPON PRAT

       

JORDI RUEDA

DOJO LLEIDA

       
             

 

CATEGORIA INFANTIL FEMENÍ

 

 

CATG. -40 KG.

     

CATG. -44 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

PAULA CID

JUDO CONDAL

 

1R

ALEXIA ALVAREZ

JUDO VILAFRANCA

2N

IRUNE FALLAS

JUDO BLANES

 

2N

ALEXANDRA CULEA

DOJO LLEIDA

3R

OLGA JUAREZ

ESPORT-7

 

3R

 

 

             
 

CATG. -48 KG.

     

CATG. -52 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

INES HINOJOSA

J. HELIOS ZARAGOZA

 

1R

NEUS  SANTACREU

ESPORT-7

2N

IRIS ALSINA

JUDO MOIÀ

 

2N

MERITXELL TUDELA

BUSHIDO

3R

ALEXIA ALVAREZ

JUDO VILAFRANCA

 

3R

ERIKA SALGADO

JITA KYOEI

3R

MARTA GALERA

JUDO BADIA

 

3R

IVANA RAMIREZ

JUDO PINEDA

ABRIL FORNELLS

JUDO SANTPEDOR

 

MIREIA MOLINA

JUDO BADIA

ANDREA ORTEGA

LA LLAGOSTA

 

CLAUDIA SOLA

GIRONA JUDO

             
 

CATG. -57 KG.

     

CATG. -63 KG.

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

 

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

1R

JUDIT CASAÑAS

JUDO VILAFRANCA

 

1R

ANNA RODRIGUEZ

JUDO BARBERA

2N

LAIA MARTINEZ

BUSHIDO

 

2N

NAIARA GONZALEZ

LA LLAGOSTA

3R

PAULA BIENVENIDO

LA LLAGOSTA

 

3R

LAURA CASTAÑO

JUDO SANTPEDOR

3R

JULIA CAMERANO

J. HELIOS ZARAGOZA

 

3R

ANDREA BARRIOS

GIRONA JUDO

HELENA GARCIA

GIRONA JUDO

       

MAR LORCA

LA SALLE HORTA

       
             
 

CATG. MES 63 KG.

         

CLASS

         NOM I COGNOM

CLUB

       

1R

NEREA GARCIA

ESPORT-7

       

2N

ONA GALAN

GEIEG

       

3R

AINHOA CORTES

LA LLAGOSTA

       

 


ILIAS ILIADIS . CAMPIÓ DEL MÓN 2011 A -90 KG

Aquest vídeo és un petit reportatge el recent campió del món de Judo a la categoria de -90 Kg del grec d'origen georgià ILIAS ILIADIS. El títol ens ho diu tot: "He de guanyar"